Obľúbené Montessori pracovne

Obľúbené Montessori pracovne

Veľmi sa teším vášmu záujmu o naše Montessori lekcie, či už súkromné alebo skupinové. Skupinové kurzy sú pripravené pre deti od 3 mesiacov až po 12 rokov, samozrejme rozdelené do viacerých, vekovo príbuzných skupiniek. Pre deti od 3 mesiacov do 1 roka a ich rodičov sú pripravené lekcie MONTESSORI SIESTA. Je to priestor, kde si zdieľame naše skúsenosti s výchovou detičiek, rozprávame sa na rôzne témy výchovy a vzdelávania detí aj z pohľadu Montessori pedagogiky, aj z môjho pohľadu cez osobnostný rast, ktorý posledných 13 rokov rozvíjam. Stále, krok po kroku 😉 Áno, výchova detí nás neustále prekvapuje a posúva vpred, nielen pri tých najmenších, ale aj pri tých násť ročných.

Pre deti od 1 roka do 4 rokov sú pripravené lekcie MONTESSORI OBJAVUJME SPOLU SVET. Je to koncept vzdelávania zameraný na batoľatá, na rozvoj ich samostatnosti, sebahodnoty, sebaobsluhy, rozvoj jemnej i hrubej motoriky, pohybu, hudby, spevu… Rodičia sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií na témy spánok detí, odplienkovanie, samostatnosť, dôvera rodiča v dieťa, rozvoj motoriky, zariadenie izbičky a priestoru doma a v prípade potreby a časových možností som vám počas lekcie nápomocná pri vašich vlastných otázkach.

MONTESSORI SPOZNÁVAJME SPOLU SVET je pre deti od 3-6 rokov, deti rady spoznávajú tajomstvo matematiky, jazyka, prírody, Zeme… a tu prichádza príležitosť spoznať nástroje a ísť do hĺbky cez Montessori pomôcky či prezentácie lektora. Deti, ktoré zaujíma tvorba sa môžu pridať na MONTESSORI TVORENIE, vyrobíme si množstvo zaujímavých výtvorov a nejaké Montessori pomôcky za pomoci rodiča.

Obľúbený ročný cyklus MONTESSORI PRESKÚMAJME SPOLU SVET je určený deťom od 6 do 10 rokov, môžu sa pridať nielen školáci, ale aj predškoláci. Preberieme si témy vzniku nášho sveta, ako vznikli jazyky, príbeh geometrie, cez pomôcky preskúmame, čo dokážeme a kde sú naše dary. Súčasťou každej lekcie je aj tvorenie, čo je veľmi dôležitá súčasť rozvoja dieťaťa.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *