Obľúbené Montessori pracovne

Obľúbené Montessori pracovne

Veľmi sa teším vášmu záujmu o naše Montessori lekcie, či už súkromné alebo skupinové. Skupinové kurzy sú pripravené pre deti od 3 mesiacov až po 12 rokov, samozrejme rozdelené do viacerých, vekovo príbuzných skupiniek. Pre deti od 3 mesiacov do 1 roka a ich rodičov sú pripravené lekcie MONTESSORI SIESTA. Je to priestor, kde si zdieľame naše skúsenosti s výchovou detičiek, rozprávame sa na rôzne témy výchovy a vzdelávania detí aj z pohľadu Montessori pedagogiky, aj z môjho pohľadu cez etikoterapiu.

Pre deti od 1 roka do 3 rokov sú pripravené lekcie MONTESSORI OBJAVUJME SPOLU SVET. Je to koncept vzdelávania zameraný na batoľatá, na rozvoj ich samostatnosti, sebahodnoty, sebaobsluhy, rozvoj jemnej i hrubej motoriky, pohybu, hudby, spevu… Rodičia sa dozvedia mnoho zaujímavých informácií na témy spánok detí, odplienkovanie, samostatnosť, dôvera rodiča v dieťa, rozvoj motoriky, zariadenie izbičky a priestoru doma a v prípade potreby a časových možností som vám počas lekcie nápomocná pri vašich vlastných otázkach.

MONTESSORI SPOZNÁVAJME SPOLU SVET je pre deti od 3-6 rokov, deti rady spoznávajú tajomstvo matematiky, jazyka, prírody, Zeme… a tu prichádza príležitosť spoznať nástroje a ísť do hĺbky cez Montessori pomôcky či prezentácie lektora.

Obľúbený ročný cyklus MONTESSORI PRESKÚMAJME SPOLU SVET je určený deťom od 6 do 10 rokov, môžu sa pridať nielen školáci, ale aj predškoláci. Preberieme si témy vzniku nášho sveta, ako vznikli jazyky, príbeh geometrie, cez pomôcky preskúmame, čo dokážeme a kde sú naše dary. Súčasťou každej lekcie je aj tvorenie, čo je veľmi dôležitá súčasť rozvoja dieťaťa. Tento cyklus bude spustený po naplnení min. skupinky 6 detí.

Pre deti so zdravotným znevýhodnením (ADD, ADHD, PAS, logopedické ťažkosti, pohybové ťažkosti ai) je pripravený koncept Montessori individuálne terapie, kde máme výborné skúsenosti a posuny vo vývoji u dieťaťa i zmeny fungovania v rodine.

Montessori ateliér s lektorkou je k dispozícii aj pre rodičov zdravých detí, ktorí majú záujem o bližšie informácie o Montessori pedagogike, o spôsobe ako viesť dieťa doma, ako nastaviť vzájomnú spoluprácu, alebo príležitosť pre dieťatko naučiť sa nové zručnosti. Individuálne terapie sú pripravené pre 1-2 deti.

Pre rodičov, ktorí potrebujú poradiť vo výchove detí, pre rodičov, ktorí potrebujú podporu pri výchove detí so zdravotným znevýhodnením sú pripravené rodičovské konzultácie. Je možnosť prísť s dieťatkom alebo samostatne.

Ďakujeme za dôveru a tešíme sa na nový školský rok 2021/2022 v plnom zdraví a pohode.

Krásne dni vám prajem. Lucia Dedíková

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *