Seminár „ruka v ruke spolu kráčame“

ruka v ruke spolu kráčame

Seminár „ruka v ruke spolu kráčame“ je zameraný na lepšie spoznanie seba a rozpoznanie základných strachov a blokov, ktoré nám bránia kráčať vpred v ľahkosti a radosti. Ako fungujú tvoje vzťahy? Aký máš vzťah s partnerom či partnerkou? Čo ti zrkadlí tvoje dieťa? Vieš to ľahko rozpoznať a zmeniť svoje postoje? Ako máš nastavený vzťah sám/sama so sebou? Prejavuješ si úctu a pozornosť? Vieš sa pred druhými ľuďmi prejaviť? Prispôsobuješ okoliu alebo kráčaš v súlade so svojim životným plánom? Vieš aké sú tvoje dary? Odpovede budeme spolu hľadať počas 10 týždňového seminára. Stretávame sa od októbra 2021, veľmi sa na vás a vaše deti tešíme. Seminárom ťa bude sprevádzať Lucia Dedíková a o vaše deti vo veku 2,5-6 rokov sa s láskou postará Lucia Bačová

Pre uzavretú a dôvernú skupinku 4 – 5 rodičov (vítané sú ženy i muži) pripravujeme cyklus 10 stretnutí, počas ktorého budeme preberať s rodičmi rôzne témy týkajúceho sa rodičovstva a zameriame sa najmä na pozornosť venovanú sebe,  starostlivosť o seba či partnerský vzťah. V priebehu stretnutí pôjdeme do hĺbky sebapoznávania, počas ktorých dostanete návod ako fungovať spokojnejšie doma či v práci. Nájdeme kľúč k sebe a svojej tvorbe života.

Pre detičky bude k dispozícii Montessori herňa s lektorkou, rodičia sa budú môcť plne venovať sebe a deťom sa tiež otvoria nové možnosti. Výhodou je, že o vaše deti bude počas nášho stretnutia postarané sprievodcom, ktorý je láskavý a pre deti má pripravený vzdelávací program. Deti získajú pravidelnou návštevou kurzu istotu, pochopenie, rešpektujúci prístup. Tento kurz vedie vaše dieťa k samostatnosti, užije si príjemný čas s kamarátmi a naučí sa nové zručnosti či vedomosti. Počas lekcií má možnosť spoznávať svet pomocou Montessori aktivít za účasti Montessori sprievodcov. Deti dostávajú prezentácie pomocou Montessori pomôcok, samostatne pracujú na úlohách a majú priestor na hudbu či tvorenie. Deti rady využijú príležitosť pre sebaobsluhu i prípravu jedla.

Účasť detí je dobrovoľná a platí sa len za dieťa zúčastnené lekcie.

Tešíme sa na vaše deti a na vaše životné príbehy. S láskou, Lucka a Lucka

Čas: pondelky doobeda
Dĺžka: 90 minút / 10 týždňov
Príspevok: 25Euro/rodič x počet týždňov + 5Euro / dieťa / lekcia

Vek dieťaťa: 2,5-6 rokov
Max počet: 4-6 rodičov a 4-6 detí
Sprievodca: Mgr. Lucia Dedíková lektor pre rodičov + doprovodný lektor pre deti

Koncept kurzu

Témy, ktorých sa spolu dotkneme:

 • Moje strachy a pochybnosti
 • Môj osobný priestor
 • Môj vzťah k sebe
 • Môj vzťah k druhým
 • Moje radosti a záujmy
 • Očakávania vs. realita a čo s tým?
 • Moje miesto vo svete a sebarealizácia
 • Krok ku zmene

Moje úlohy počas semináru (budú aj domáce úlohy ;)):

 • Rozpoznám svoje pochybnosti a strachy, ktoré ma obmedzujú
 • Pomenujem a ošetrím svoje zranenia
 • Porozumiem „zrkadlám“, ktoré mi prichádzajú do života
 • Naučím sa techniky, ktoré mi pomôžu zvládať krízové situácie
 • Ujasním si svoju víziu a zámer, kam chcem smerovať
 • Ruka v ruke spolu kráčame – so sebou, s partnerom, s dieťaťom, so svojimi víziami a zámermi

U detí sa zameriavame na:

  • rozvoj kognitívnych funkcií ako sú rozvoj pamäte, rozvoj pozornosti, reči, rýchlosti myslenia, schopností pochopenia informácií, schopností posudzovania a riešenia problémov, predstavivosti, priestorovej orientácie, získavanie vedomostí z rôznych oblastí ai.
  • rozvoj motorických zručností, rozvoj jemnej a hrubej motoriky
  • rozvoj kreatívneho a hudobného vnímania
  • rozvoj samostatnosti, sebahodnoty
  • socializáciu, rešpektujúci prístup

Informácie ku kurzu v skratke

Čas: pondelky doobeda
Dĺžka: 90 minút / 10 týždňov
Príspevok: 25Euro / rodič x počet týždňov + 5Euro / dieťa 

Seminár je uzavretý, nie je možné zúčastniť sa len niektorých stretnutí, nakoľko chceme zachovať dôvernosť skupinky. Príspevok za seminár sa platí vopred. Príspevok za 10 týždňový seminár pre rodiča je 250 Euro.

Platba:

verzia a) Platba seminára v plnej výške 250Euro. Pri platbe celého semináru vopred dostane klient darček OSOBNÝ PARFÉM ušitý na mieru.

verzia b) Máte možnosť využiť rozdelenia platby nasledovne: 1.platba 150 Euro s úhradou pred začiatkom seminára, 2.platba 100 Euro s úhradou pred začiatkom 5. stretnutia. Účasť dieťaťa sa nahlasuje deň vopred do 19hod, kedy je potrebné uhradiť aj príspevok vo výške 5 Euro. Dieťatko môže prísť s vami do centra alebo môžete prísť bez dieťaťa.

Vek dieťaťa: 2,5-6 rokov
Max počet: 4-6 rodičov a 4-6 detí
Sprievodca: Mgr. Lucia Dedíková lektor pre rodičov + doprovodná lektorka pre vaše deti

Všeobecné informácie: Deťom prineste so sebou prezúvky (papučky alebo ponožky s protišmykovou podrážkou), nepremokavú zásteru pre mokré aktivity (ak dieťa uprednostňuje svoje oblečenie), náhradné oblečenie pre prípad zamokrenia / zašpinenia. Pre bábätká a batoľatá prineste so sebou bežné veci na starostlivosť (vlhké utierky, plienky, sáčky na plienky, krémy, látkovú plienku ai), vami preferovanú stravu a nápoje, náhradné oblečenie.

Deti vo veku od 6-12 rokov si prinesú so sebou prezúvky, obľúbené pero, zošit A4 čistý s linajkovou podložkou, drobný olovrant pre prípad hladu. Čistá voda je zabezpečená.

Dieťatku prineste prezúvky do herne (papučky alebo ponožky s protišmykovou podrážkou) a oblečenie pre prípad zamočenia / zašpinenia, prípadne plienku, ak ju dieťatko potrebuje.  V priestore centra sú pripravené Montessori pomôcky a materiály na prácu, vestičky na maľovanie, pranie či prípravu jedla, čistá voda a ovocie na sebaobslužné aktivity, nočníky a prebaľovací pult. Mobily nie je možné počas lekcie používať (len na fotografovanie po dohovore s lektorkou). Ďakujeme, že to rešpektujete, robíte to pre svoje deti 😉

Vaši lektori

Mgr. Lucia Dedíková
Mgr. Lucia Dedíková
Montessori pedagogička a konzultantka