Montessori Ateliér 3-6 rokov

Montessori spoznávajme spolu svet

Kurz SPOZNÁVAJME SPOLU SVET je určený pre deti vo veku 3-6 rokov v sprievode rodiča. Tento 12 týždňový kurz prinesie vášmu dieťatku samostatnosť a možnosť spoznávať svet pomocou aktivít, ktoré ho oslovia. Deti dostávajú prezentácie pomocou Montessori pomôcok, samostatne pracujú na úlohách a majú priestor na hudbu či tvorenie. Deti rady využijú príležitosť pre sebaobsluhu i prípravu jedla. Pre rodičov je lektor pripravený poradiť s individuálnymi otázkami rodičov.

Čas: pondelok 16.45-18.00h
Dĺžka: 60 minút + 15min náhrada
Príspevok: 180,- Euro / 12 týždňov (15Euro/lekcia)
Vek dieťaťa: 3-6 rokov
Max počet: 8 detí
Sprievodca: Mgr. Lucia Dedíková

Koncept kurzu

Počas kurzu získate pre seba informácie o Montessori pedagogike, taktiež môj etikoterapeutický pohľad komunikáciu s druhými a na spoluprácu s členmi v rodine. Lekcie pre deti sú zamerané na:

  • nastavenie vnímania pripraveného Montessori prostredia a práca s pomôckami,
  • rozvoj kognitívnych funkcií ako sú rozvoj pamäte, pozornosti, reči, rýchlosti myslenia, schopností pochopenia informácií, schopností posudzovania a riešenia problémov, predstavivosti, priestorovej orientácie ai.
  • rozvoj motorických zručností, rozvoj jemnej a hrubej motoriky
  • rozvoj kreatívneho a hudobného vnímania
  • rozvoj samostatnosti
  • socializáciu, rešpektujúci prístup

Informácie ku kurzu v skratke

Čas: pondelok 16.45-17.45h
Dĺžka: 60 minút
Príspevok: 180,- Euro / 12 týždňov (15Euro/lekcia)
Vek dieťaťa: 3-6 rokov
Max počet: 8 detí
Sprievodca: Mgr. Lucia Dedíková

Všeobecné informácie: Deťom prineste so sebou prezúvky (papučky alebo ponožky s protišmykovou podrážkou), nepremokavú zásteru pre mokré aktivity (ak dieťa uprednostňuje svoje oblečenie), náhradné oblečenie pre prípad zamokrenia / zašpinenia. Pre bábätká a batoľatá prineste so sebou bežné veci na starostlivosť (vlhké utierky, plienky, sáčky na plienky, krémy, látkovú plienku ai), vami preferovanú stravu a nápoje, náhradné oblečenie.

Deti vo veku od 6-12 rokov si prinesú so sebou prezúvky, obľúbené pero, zošit A4 čistý s linajkovou podložkou, drobný olovrant pre prípad hladu. Čistá voda je zabezpečená.

Dieťatku prineste prezúvky do herne (papučky alebo ponožky s protišmykovou podrážkou) a oblečenie pre prípad zamočenia / zašpinenia, prípadne plienku, ak ju dieťatko potrebuje.  V priestore centra sú pripravené Montessori pomôcky a materiály na prácu, vestičky na maľovanie, pranie či prípravu jedla, čistá voda a ovocie na sebaobslužné aktivity, nočníky a prebaľovací pult. Mobily nie je možné počas lekcie používať (len na fotografovanie po dohovore s lektorkou). Ďakujeme, že to rešpektujete, robíte to pre svoje deti 😉

Vaši lektori

Mgr. Lucia Dedíková
Mgr. Lucia Dedíková
Montessori pedagogička a konzultantka